Lot 370: 10th/11th Cent. Indian Chandella-period sculpture in sandstone

Paintings, Furniture, Objets d'Art

by DVC

22 October 2016

Ghent, Belgium

Description: CENTRAAL INDIA - CHANDELLA-PERIODE - 10�/11� EEUW "Apsara"-sculptuur (hoogte : 67 cm) een vrouwelijke figuur uit het hindoe-pantheon in gele zandsteen "apsara's" zijn mooie vrouwelijke godinnen zonder een specifieke identiteit die geboren worden uit het karnen van de kosmische oceaan. Deze apsara wordt afgebeeld als verleidelijke erotiserende vrouwenfiguur getooid met voor die tijd typische sieraden die met haar schoonheid en houding de luister van het goddelijke kracht dienen bij te zetten
ENGLISH
10th/11th Cent. Indian Chandella-period sculpture in sandstone